image/svg+xml
image/svg+xml

TOEFL IBT


Yüksekokulumuz her yıl Türkiye genelinde bir milyondan fazla kişinin girdiği TOEFL IBT sınavının yapılacağı ETS onaylı merkezlerden biri oldu.

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) Türkiye’de 29’u üniversite toplamda 48 kurum tarafından yapılan TOEFL IBT sınavına ilişkin başvurusu kabul edildi. Dünyanın pek çok bölgesinde düzenlenen sınavın düzenlenmesine ilişkin Educational Testing Service (ETS) tarafından yapılan incelemelerle BARÜ, güçlü akademik kadrosuyla nitelik ve teknik değerlendirmelerden geçerek Sınav Merkezi olmaya hak kazandı. Uluslararası geçerliliğe sahip olan ve İngilizce dil yeterliliğini ölçen sınav ile adaylar BARÜ’de okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini birlikte kullanma yeteneğiyle değerlendirilecekler.

SINAV TARİHLERİ
SINAV YERİ

2023 yılı sınav tarihlerini görmek için tıklayınız.

2024 yılı sınav tarihlerini görmek için tıklayınız.

Bartın Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu
Bartın Üniversitesi Ağdacı Yerleşkesi
74100 Merkez/BARTIN  

Başvuru yapmak için tıklayınız


NEDEN TOEFL iBT?
- %100 adil ve tarafsız puanlaması sayesinde güvenilirliği ispatlanmıştır.
TOEFL iBT sınavı pek çok avantajıyla diğer adayların önüne geçmenizi sağlar.
- Belli bir formatı olduğundan ve sınavda ne tür soru tipleriyle/hangi becerileri ölçen sorularla karşılaşacağınızı bilir ve TOEFL iBT sınavına yönelik çalışmalarınızı çok daha kolay düzenleyebilir ve hedeflediğiniz skoru elde edebilirsiniz.

- Amerika, Kanada Üniversitelerine diğer tüm İngilizce dil sınavı sonuçlarının toplamından, Alman ve Fransız Üniversitelerine diğer tüm İngilizce dil sınavı sonuçlarından daha fazla TOEFL puanı gönderilmektedir.
- TOEFL,  ABD, Fransa, Almanya ve Kanada'daki lisans ve lisansüstü programlar tarafından en sık tercih edilen dil sınavıdır.  (TOEFL puanlarını kabul eden kurumları görmek için lütfen TOEFL® Destination Search özelliğini kullanabilirsiniz)

TOEFL IBT SINAVINA NE ZAMAN VE NEREDE GİREBİLİRİM?
Sınava, ETS Certified Test Administrator Services (CTAS) onaylı Bartın Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda yer alan TOEFL Sınav Merkezi de dahil olmak üzere dünyanın pek çok farklı ülkesinde istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz. (12 günlük süre içinde en çok bir defa)

TOEFL IBT NEDİR?
TOEFL iBT sınavı, standart ingilizceyi üniversite düzeyinde anlama ve kullanma yetinizi ölçen bir sınavdır.